[ Izvor: Mediji ]

19. 09. 2024. 20:46 0

Hvang debitovao debaklom

Pored pobede Benfike nad Crvenom zvezdom u Beogradu (2:0), još ubedljiviji je bio Bajer Leverkuzen u Roterdamu gde je deklasirao Fejenord rezultatom 4:0 (4:0).

Sva četiri gola je osvajač "duple krune" u Nemačkoj i finalista Lige Evrope postigao u prvih 45 minuta.

Tada su redom na čuvenom "De Kajpu" pogađali Florijan Virc u 5. minutu, Alehandro Grimaldo u 30, ponovo Virc u 36. i na kraju je golman domaćih Velenrojter autogolom (poput Gazanige u Parizu prethodne večeri) poklonio Bajeru 0:4 na velikom odmoru.

Bio je ovo meč u kom je doskorašnji vezista Crvene zvezde In-Bom Hvang debitovao u dresu holandskog kluba. Pamtiće ga kao veoma neslavnog.

Fejenord je deklasiran, ali se mora istaći i da nije imao sreće, jer su mu poništena dva gola na ovoj utakmici.

Prvi je poništen odmah posle vodećeg gola Bajera, u 9. minutu. Tada je posle kornera upravo Hvanga, Zeruki bio u ofsajdu posle odbitka i VAR je to potvrdio.

Zatim su Nemci potukli rivala iz polukontri i kontri, što je ono što najbolje znaju da rade.

Iako je sve bilo rešeno, u drugom poluvremenu je Fejenord želeo makar do počasnog pogotka, ali nisu imali sreće.

U jednoj situaciji je prethodni ofsajd sprečio da bude dosuđen čist jedanaesterac zbog prekršaja Andriha, da bi u 73. minutu Ajasiju Uedi bio poništen još jedan pogodak zbog ofsajda u začetku akcije.

Leverkuzen je ovom partijom potvrdio da će mnogim favoritima pomrsiti račune u ovosezonskoj Ligi šampiona.