Svet
11. 09. 2025. 07:33 3
FBI: Uhapšeni zbog ubistva Kirka pušten
Osoba uhapšena tokom istrage ubistva američkog konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka tokom javnog skupa na univerzitetskom kampusu u Juti, puštena je na slobodu nakon ispitivanja, objavio je direktor FBI Keš Patel na Iksu.
Šef savezne policije objavio je manje od dva sata ranije da je osumnjičeni za "strašnu pucnjavu u kojoj je poginuo Kirk u pritvoru".
- Naša istraga se nastavlja - dodao je Patel u novoj objavi.
Bezbednosne službe Jute veruju da je strelac pucao sa krova zgrade u blizini dvorišta kampusa gde je Kirk ubijen.
- Ne možemo da damo nikakva dodatna pojašnjenja kako bi se zaštitio integritet naše istrage - saopštili su vlasti.
Širom SAD održavaju se bdenja za Kirka.
Predsednik SAD Donald Tramp objavio je ranije da je konzervativni aktivista Čarli Kirk preminuo nakon što je upucan tokom jednog događaja u Juti.
- Veliki, pa čak i legendarni, Čarli Kirk je mrtav - napisao je Tramp na Truth Social-u.
Čarli Kirk je bio američki politički aktivista, medijska ličnost i osnivač organizacije Turning Point USA (TPUSA), koja se fokusira na mobilizaciju mladih konzervativaca u Sjedinjenim Američkim Državama.
Kirk je 2012. godine, sa 18 godina, osnovao Turning Point USA, organizaciju koja se brzo proširila na više od 3.000 srednjih škola i fakulteta širom SAD-a. TPUSA se fokusira na promociju slobodnog tržišta, ograničene vlade i patriotizma među mladima.
Komentari 3
ostavi komentar