Hronika

Direktno.rs

07. 04. 2022. 18:43 28

OFICIRI POLICIJE NARKOMANI?! Brane Malešića, a ministar ćuti, ni da bekne!

Ko se danas probudio u Srbiji i uzeo pojedine novine u ruke, pomislio bi da živimo scenario iz krimi serije "Narkos", u kojoj mafija vodi državu, a policija je njena služba s najgorim porocima. U postizbornoj nedelji, u kojoj još nije jasno šta će biti s nama, dobijamo naslovnu stranu režimskog tabloida koja je ozbiljno uznemirila javnost - onu koji su odgovorni za bezbednost građana su narkomani. A ministar Aleksandar Vulin još ćuti o hapšenju generala Slobodana Malešića.

Skandalozni režimski medij "Srpski telegraf" i na svom portalu Republika piše da je jedan od razloga hapšenja načelnika PU Novi Sad Slobodana Malešića "njegovo saznanje o visokom policijskom funkcioneru koji uzima kokain"!

Kako je Direktno.rs objavio, načelnik novosadske policije je bio na "merama" od 2018, kolege su ga istraživale, ali je uprkos svemu unapređen u generala i bio pomoćnik tadašnjeg direktora policije Vladimira Rebića, da bi sada završio s lisicama na rukama.

Ne piše "Srpski telegraf" o svemu za šta se sumnjiči ovaj Malešić, ali je dovoljno da unese nemir i nesigurnost u redove građana. Sama takva mogućnost je dovoljno grozna, a po starom pravilu režima, ostali smo uskraćeni za odgovore na ta i pitanja zašto ćuti ministar Vulin. Minpuki ni da bekne, a ni MUP da konkretno kaže o ovako velikom slučaju.

Ali kako se Minpuki bavi bave svime, osim svojim poslom, to i ne iznenađuje. Međutim, navedeno ukazuje na moguću politizaciju, pre svega rukovodilaca Sektora unutrašnje kontrole (SUK), koji su u obavezi da provere ove navode i javnost obaveste o rezultatima, jer se radi o eventualnoj krivičnoj ili disciplinskoj odgovornosti neimenovanog policijskog funkcionera. Da li će se to dogoditi, ni na to MUP nije odgovorio.

Ukoliko je uhapšeni general Malešić sačinio službena dokumenta o saznanjima u skladu sa propisima, a MUP nije postupio po njima, to ukazuje na izvršenje težih krivičnih dela od trgovine uticajem od strane rukovodilaca policije. A ukoliko on to nije uradio, MUP bez obzira na to, po zakonu bi morao da izvrši provere.

A ako je Malešić imao sva ta navodna saznanja, a nije ništa učinio, i to bi moralo da mu se stavi na teret, pored već sumnje u zloupotrebu službenog položaja, zbog koje će biti u pritvoru 30 dana. 

Malešić nije jedini sumnjiv

Malešić nije jedini visoki funkcioner koji je "rađen", mediji su pisali i da je protiv zamenika načelnika UKP-a Ninoslava Cmolića vođena operativna obrada pod kodnim imenom "Roma". A kako se obrade vode zbog postojanja sumnje na izvršenje težih krivičnih dela, rezultati istrage su za javnost tajni.

Ne zaboravimo ni Tomicu Radovanovića, načelnika Sektora za specijalne istražne metode UKP-a, koji je bio suspendovan 2006. zbog incidenata navijača i pada tribine u hali "Pionir" košarkaške utakmice Crvene zvezda - Partizan. Za Radovanovića je Milan Dumanović, policajac iz afere "Potočari" tvrdio da je blizak saradnik Dijane Hrkalović, koji je njega i Mladena Trbovića nezakonito uputio na zadatak u BiH. A kada su oni podneli prijave, vlast je njima sudila zbog odavanja službene tajne, da bi nakon golgote i profesionalne degradacije na kraju maratonskog sudskog procesa bili oslobođeni.

Sve navedeno ukazuje nam na tešku politizaciju, zloupotrebe i neprofesionalizam u MUP, koji umesto servisa građana predstavlja servis vladajuće stranke. 

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 28

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


SPSolucija

Zoran Živković [20.02.2026.]




Video dana

Kako se gasi ovo čudo?

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati