Fudbal
06. 05. 2026. 21:39 0
Dačić se oprostio od legende Crvene zvezde: Sa velikom tugom opraštam se od velikog prijatelja...
Emotivne reči ministra unutrašnjih poslova.
Vladimir Cvetković, nekadašnji košarkaš KK Crvena zvezda i funkcioner fudbalske sekcije crveno-belih, preminuo je u sredu 6. maja nakon dugogodišnje borbe sa zdravstvenim problemima.
Povodom njegove smrti oglasio se ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.
- Sa velikom tugom opraštam se od velikog prijatelja i sportske i ljudske gromade Vladimira Cvetkovića. Pored grandiozne sportske karijere, šest godina je bio ministar sporta u Vladi Srbije od 1992-1998. godine. Nikad neće biti zaboravljeno da je doveo Zvezdu na vrh Evrope.
Bio je i ostao jedna od najvažnijih ličnosti na crveno-beloj strani Topčiderskog brda, a pamtiće se po tome da je bio generalni sekretar Crvene zvezde koja je 1991. godine postala šampion Evrope i sveta.
Navijači Crvene zvezde najviše će ga pamtiti po radu u FK Crvena zvezda. Kao generalni sekretar kluba, zajedno sa Draganom Džajićem, bio je jedan od glavnih tvoraca generacije koja je osvojila Kup evropskih šampiona u Bariju i Interkontinentalni kup u Tokiju. Tokom njegovih 18 godina u rukovodstvu, crveno-beli su osvojili čak 18 trofeja i postali evropska sila.
Cvetković je bio prvi zvanično proglašeni najbolji sportista u istoriji Sportskog društva Crvena zvezda još 1965. godine. Dobitnik je Oktobarske nagrade grada Beograda, Majske nagrade Republike Srbije, Ordena zasluga za narod sa srebrnim vencem, Ordena rada sa zlatnim vencem, kao i Nacionalnog sportskog priznanja.
Komentari 0
ostavi komentar