Direktno.rs [ Izvor: Mediji ]

10. 08. 2024. 18:18 0

Siti sa ivice ponora do trofeja u Komjuniti šildu protiv Junajteda

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su prvi trofej u Engleskoj u novoj sezoni - popularni Komjuniti šild.

Aktuelni šampion Engleske je na Vembliju savladao pobednika FA kupa Mančester junajted sa 7:6 nakon boljeg izvođenja penala i napravio sjajnu uvertiru pred početak nove sezone. Posle 90 minuta fudbala rezultat je bio 1:1.

Treba napomenuti i da su oba tima igrala u kombinovanim sastavima.

Prvo poluvreme nam nije puno toga donelo. Najveća uzbuđenja viđena su u 23. i 31. minutu. Najpre je Siti mogao do vođstva, kada je Lisandro Martinez napravio katastrofalnu grešku, a mladi Mekati pogodio stativu. Junajted je svoju veliku priliku propustio preko Dijaloa.

U drugom poluvremenu je viđena slična igra.

Bilo je dosta izmena, gledali smo dominaciju Sitija u posedu, čekalicu u Junajtedu i onda je usledila kolosalna šansa za ekipu sa "Old Traforda" u 75. minutu.

Sevnula je kontra, Garnaćo je idealno proigrao Rašforda, izbacio ga samog ispred golmana Edersona, ali udarac Engleza je završio na stativi.

Izabranici Erika ten Haga su bili sve opasniji posle ove prilike, pritisli su favorizovanog rivala, a za to su nagrađeni u 82. minutu. Garnaćo je dobio lep pas na desnoj strani od Bruna Fernandeša, zalomio je u sredinu, ušao u kazneni prostor, namestio se na levu nogu i lepim udarcem sa 13-14 metara pogodio za 0:1.

Ponadali su se navijači Junajteda da je posao završen, ali tako nisu mislili igrači Sitija. Igrao se 89. minut, kada su Savinjo i Oskar Bob izveli sjajnu akciju, ovaj drugi je centrirao sa desnog boka, a rezervista Bernardo Silva sa šest metara glavom zakucao loptu u mrežu Onane, za 1:1.

To je bio konačan rezultat meča, pa se odmah pristupilo izvođenju penala.