Korona
31. 12. 2020. 13:28 9
Vlada da dozvoli Srbima iz Hrvatske da uđu bez PCR testa
Stranka slobode i pravde zahteva od Vlade Srbije da odmah dozvoli ulazak u zemlju bez PCR testa grđanima Hrvatske srpske nacionalnosti čije su kuće stradale u katastrofalnom zemljotresu, a kako bi prezimeli kod rodbine - stoji u saopštenju Stranke slobode i pravde.
Srbija mora da otvori granicu za ove ljude koji su ostali na zimi pod vedrim nebom, a gotovo je nemoguće da sada dođu do PCR testa, jer trenutno nemaju ni uslove za testiranje.
Najteže je stradalo selo Majske Poljane kod Gline gde žive pretežno Srbi i u kome je u zemljotresu poginulo petoro ljudi. Iako deo Srba iz najteže pogođenih područja Petrinje, Gline i Siska nemaju srpski pasoš, apelujemo na Vladu da im dozvoli ulazak u Srbiju uz mere dvonedeljnog karantina - stoji u - saopštenju Stranke slobode i pravde.
Komentari 9
ostavi komentar