Srbija
10. 05. 2025. 11:26 2
Studenti blokirali zgradu Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu
Plenum studenata Ekonomskog fakulteta odlučio je da potpuno blokira zgradu tog fakulteta, zbog odluke Nastavno-naučnog veća ove obrazovne ustanove da od ponedeljka počne sa održavanjem onlajn nastave, koju su studenti ocenili kao "nezakonitu".
Kako je preneo portal Glas Šumadije, potpuna blokada je uspostavljena u petak uveče, a podrazumeva "zabranu pristupa svim zaposlenima".
- Duboko nam je žao što nas je država dovela u situaciju da budemo suprotstavljeni jedni drugima - što su urušeni odnosi između studenata i profesora i što se režim ponovo postavio iznad zakona, znanja, dijaloga i zajednice - saopštili su studenti ekonomije.
Osim na Ekonomskom fakultetu, odluka o početku onlajn nastave 12. maja je doneta i na još nekoliko delova Univerziteta u Kragujevcu, kao što su Pravni fakultet, Prirodno-matematički fakultet i Fakultet za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji.
U zajedničkom saopštenju studenata ta četiri fakulteta je navedeno da odluka o onlajn nastavi predstavlja "nož u leđa studentima koji se bore za ispunjenje zahteva i pravnu državu".
Komentari 2
ostavi komentar