Region
20. 04. 2025. 13:41 4
Preprečio Podgoričanima put, pucao im u NOGE, pa se kasnije predao: Bratanac Andrije Mandića napravio HAOS
Podgoričanin Danilo Mandić (35) predao se u subotu uveče policiji nakon što je, kako se sumnja, tokom incidenta u centru grada ranio sugrađane Darka Perovića i Arisa Turkovića.
Policija je saopštila da je rasvetlila teško ubistvo u pokušaju izvršeno na štetu dve osobe i da je uhapsila osumnjičenog.
Jedan od izvora "Vijesti", kazao je da je bratanac predsednika Skupštine Andrije Mandića, u policiju došao u pratnji advokata. Danilo Mandić je i telohranitelj svog strica.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, incident se desio u subotu ujutro oko 3.40 časova u Bulevaru Ivana Crnojevića u Podgorici. Osim krivičnog dela teško ubistvo u pokušaju, Danilo Mandić se tereti i za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija. On je uhapšen po nalogu tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici.
- D. M. je, kako se sumnja, 19. aprila u navedenom vremenskom periodu, na raskrsnici ulica Marka Miljanova i Bulevara Ivana Crnojevića, nakon što su oštećena lica izašla iz jednog ugostiteljskog objekta, istima blokirao put svojim vozilom. Nakon što su oštećeni izašli iz svog vozila D. M. je ka njima ispalio više hitaca od kojih su oštećeni zadobili povrede u predelu nogu, nakon čega se udaljio sa lica mesta. Preduzimajući kriminalističke i policijsko-tužilačke mere i radnje u kratkom roku je identifikovan D. M, koji je dobrovoljno pristupio prostorijama Odeljenja bezbednosti Podgorica, nakon čega je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio navedena krivična dela - saopšteno je iz policije.
Prema nepotvrđenim saznanjima Vijesti, Perović i Turković su primljen u Urgentni blok Kliničkog centra Crne Gore.
Komentari 4
ostavi komentar