Hronika

[ Izvor: Telegraf.rs ]

21. 03. 2026. 12:04 1

Izašao iz zatvora "na vikend", pa upucan ispred restorana: Novi detalji obračuna u Zemunu

U sinoćnoj pucnjavi u Ulici Džona Kenedija u Zemunu, oko 21 sat, ranjen je Vojin L. (38), stari znalac beogradske policije.

Napadač je u bekstvu, a ranjeni muškarac, koji se trenutno nalazi na izdržavanju zatvorske kazne, odbija saradnju sa policijom.

Detalji napada ispred restorana

Prema nezvaničnim informacijama, napadač je Vojina L. čekao u zasedi ispred jednog zemunskog restorana. Prišao mu je pešice dok je Vojin stajao pored svog automobila marke "audi" i ispalio najmanje četiri hica.

Nakon pucnjave, napadač je pobegao pešice u nepoznatom pravcu, koristeći mrak i okolne prolaze između zgrada.

Krvav tražio pomoć u auto-perionici

Ranjeni Vojin L. pogođen je u levu potkolenicu. Iako povređen, uspeo je da se udalji od mesta pucnjave i dođe do obližnje auto-perionice kako bi zatražio pomoć. Radnici su odmah pozvali Hitnu pomoć i policiju.

Vojin L. je transportovan u KBC "Bežanijska kosa", gde mu je ukazana pomoć.

Konstatovano je da nije životno ugrožen, nakon čega je pušten na kućno lečenje.

Dosije žrtve

Istragu otežava činjenica da ranjeni muškarac ne želi da otkrije identitet napadača.

Vojin L. se trenutno nalazi na izdržavanju kazne zbog trgovine narkoticima, a sinoć je bio na "slobodnom vikendu".

U policijskim evidencijama vodi se kao član grupe čiji su pripadnici pohapšeni u velikoj akciji u Zemunu u aprilu 2022. godine.

O incidentu je odmah obavešteno nadležno tužilaštvo.

Policija je sinoć blokirala ovaj deo Zemuna, a trenutno se vrši detaljna provera snimaka sa nadzornih kamera restorana i okolnih objekata kako bi se ušlo u trag napadaču.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Na sAV glas

Zoran Živković [20.03.2026.]




Video dana

Nije predviđeno za odrasle

Anketa

Da li će zaista biti održani izbori ove godine?

Rezultati