Društvo i ekonomija
13. 04. 2025. 15:43 38
Đukić Dejanović: Nisam dobila poziv za učešće u novoj vladi
Ministarka prosvete Srbije u tehničkom mandatu Slavica Đukić Dejanović izjavila je FoNetu da nije dobila poziv za učešće u novoj Vladi Srbije, čiji je mandatar Đuro Macut.
- Nije bilo konkretnih ponuda, razgovora ni poziva. Verovatno se razgovara sa ministrima koji će biti novi, a da se, možda, tek planira razgovor sa onima koji više neće biti u vladi - rekla je Slavica Đukić Dejanović.
Ona je dodala da zaista ne zna kakve planove ima budući premijer i napomenula da bi vlada u tehničkom mandatu trebalo da ima još jednu sednicu pre izbora nove Vlade Srbije.
Slavica Đukić Dejanović je prokomentarisala i održavanje male mature, navodeći da se za precizne datume čeka plan nadoknade nastave za sve škole.
- Mala matura mora da se održi u tri ista dana u celoj Srbiji. Trudićemo se da naš obrazovni sistem to organizuje u junu - navela je Slavica Đukić Dejanović.
Komentari 38
ostavi komentar