Košarka
02. 04. 2026. 22:08 0
Rajt dabl-dablom doneo pobedu Žalgirisu, Panatinaikos ispustio pobedu protiv Hapoela
Košarkaši Žalgirisa i Hapoela iz Tel Aviva stigli su do bitnih pobeda u borbi za plej-of.
Barselona je sama sebi "pucala" u noge očajnom ofanzivnom igrom u poslednjoj deonici i izgubila od direktnog konkurenta Žalgirisa. Od prvog minuta smo videli pravu košarkašku "klackalicu", ekipe su se smenjivale u vodstvu i niko nije imao veću prednost od četiri poena. Tornike Šengelija je odlično zatvorio prvi deo igre i Barsa je imala 40:39 na poluvremenu.
Sličan odnos snaga je bio i u trećoj deonici, gde je domaća ekipa košem Ažuolasa Tubelisa stigla do najvećih "+6", međutim gosti nisu klonuli i do kraja deonice spuštaju prednost na samo jedan posed. Četvrta četvrtina je prošla u znaku totalne dominacije domaćina na oba kraja parketa. Katalonci nisu uspeli da odgovore ofanzivno i meč je bio rešen posle pogotka Silvijana Franciska kada je odveo Žalgiris na sigurnih 73:61. Do kraja meča domaća ekipa lagano privodi utakmicu u svoju korist pa je na kraju bilo 83:71.
Najefikasniji u redovima litvanske ekipe su bili Mozes Rajt sa 18 poena, dok je Najdžel Vilijams Gos dodao 16 poena, kod gostiju se istakao Kevin Panter sa 16 poena.
Hapoel je bolje otvorio meč, poveo sa 14:8, međutim dobrom partijom Matijasa Lesora gosti dolaze do preokreta i na kraju prve deonice imaju prednost od 21:20. U drugoj četvrtini se igrala izuzetno efikasna košarka i koš za koš, u takvom tempu igre bolje se snašao Panatinaikos i na odmor odlazi sa prednosti od 48:44.
Ništa se nije meljalo ni nakon odmora, zeleni iz Atine su uspešno uvećavali svoju prednost i u zadnjih deset minuta ulaze sa vodstvom od 75:66. Hapoel na krilima Antonija Bleknija odgovara i uvodi meč u egal. Epitet tragičara može da se pripiše Kendriku Nanu koji je tri puta promašio šut na samom kraju meča, dok je sa druge strane Kris Džons dva puta bio fauliran i rešio meč sa sigurna četiri penala. Utakmica se završila rezultatom 92:88.
Kod domaćih Antoni Blekni je bio najefikasniji sa 19 poena, Vasilije Micić je dodao 14 poena i 4 asistencije, dok je kod Gostiju najbolji bio Huančo Ernangomez sa 17 poena.
Komentari 0
ostavi komentar