Fudbal
02. 04. 2026. 22:11 0
Švedska završila na Mundijalu bez pobede u kvalifikacijama
Liga nacija razbila stereotip da je nevažno takmičenje.
Fudbalska reprezentacija Švedske je u grupnoj fazi za kvalifikacije na Svetsko prvenstvo upisala četiri poraza i dva remija, pa ja tako u grupi sa Švajcarskom, tzv. Kosovom i Slovenijom završila kao poslednja u grupi sa svega dva osvojena boda. Međutim, dobri rezultati u Ligi nacija reprezentaciji koju predvodi fantastični napadač Viktor Đekereš je dala novu priliku da se nađe na Prvenstvu sveta.
Švedska reprezentacija je u Ligi nacija nastupala u grupi C, sa reprezentacijama Slovačke, Estonije i Arzebejdžana i iskoristila je laku grupu da se nađe na prvom mestu, pa je to značilo da u rezervi imaju baraž za Planetarno takmičenje.
Skandinavska reprezentacija se nije puno "potresla" zbog loših rezultata u kvalifikacijama, pa su se okrenuli baraž mečevima protiv Ukrajine koju su savladali sa 3:1 i Poljske koju su eliminisali rezultatom 3:2 i tako se kvalifikovali na Svetsko prvenstvo.
Švedska će se na Mundijalu naći pre svega zbog Lige nacija pa će tako nastupati u grupi F sa Holandijom, Japanom i Tunisom.
Komentari 0
ostavi komentar