Društvo i ekonomija

Direktno.rs [ Izvor: Danas ]

06. 02. 2025. 10:45 0

Studenti u blokadi Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta: Uprava da pokaže odgovornost

Studenti u blokadi Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta (PBF) pozvali su upravu te visokoškolske ustanove da konačno pokaže odgovornost i otvorenost za dijalog.

Oni su u objavi na Instagramu napisali da učestvu u studentskim blokadama, solidarno sa kolegama sa drugih fakulteta širom Srbije u borbi za ispunjenje objedinjеnih studentskih zahteva.

- Dok su uprave većine fakulteta Univerziteta u Beogradu pružile podršku studentima i javno podržale njihove zahteve, Uprava Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta nastavlja da ćuti. Od trenutka kada smo započeli blokadu, poslali smo više zvaničnih saopštenja i zahteva, ali osim jednog profesora, niko iz uprave se nije oglasio. Naši dopisi nisu čak ni prosleđeni Nastavno-naučnom veću, čime se sistematski sprečava bilo kakva diskusija o studentskim zahtevima - piše u objavi Plenuma studenata Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta.

Naglasili su da to pišu isključivo kao studenti i članovi univerziteta, te da se njihovi zahtevi odnose isključivo na akademski deo PBF.

Studenti su takođe napisali da kao Plenum "ne podržavaju odvijanje nastavnih aktivnosti, koje se od ove nedelje netransparentno održavaju na Fakultetu“, i u njima ne učestvuju prenosi Danas

- Naime, bez ikakvog obaveštenja, pojedini profesori održavaju nastavu na kojoj prisustvuje mala grupa studenata, u privatnom dogovoru sa njima. Ovakvim ponašanjem se ne poštuje volja Plenuma, na kojem se gotovo jednoglasno izglasala obustava svih nastavnih aktivnosti do ispunjenja zahteva - piše u saopštenju.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Renoviranje

Zoran Živković [05.02.2025.]




Video dana

Baka uleće u kadar

Anketa

Šta je rešenje za Srbiju posle ostavke Miloša Vučevića?

Rezultati