Košarka

Iva Krga

08. 05. 2026. 11:40 0

Da ga je Zvezda ranije imala... Sve bi bilo drugačije

Tragedija je možda velika reč za ono što se desilo Crvenoj zvezdi ove sezone kada je u pitanju situacija sa Tajsonom Karterom, mada nije daleko od toga.

Treba naći neku blažu reč za ovu situaciju - da li ona bila katastrofa, tuga ili samo šteta, nešto jeste. Bolno jeste, pogotovo sada kada se gleda kako se američki bek vratio na ono staro. Na ono što je trebalo da radi tokom čitave evroligaške sezone.

Dovela ga je Crvena zvezda kao veliko pojačanje letos. Bio je MVP sa Unikahom, igrao košarku karijere i taman mu je došlo vreme da dođe na najveću scenu. 

Sa crveno-belima bio je savršen spoj. Bio je potreban takav jedan kombo-bek beogradskom klubu, da li sa klupe ili kao onaj drugi pored Kodija Milera-Mekintajera, koji će da rastereti glavnog plejmejkera i koji ima sigurne poene u rukama. Našli su ga. Ali, desilo se šta se desilo.

Posle odličnog starta sezone, gde se naziralo da bi Tajson Karter mogao da bude možda i najbolji strelac crveno-belih - uz svako dužno poštovanje Džordanu Nvori koji to sada jeste - desilo se šta se desilo.

Plućna embolija, zdravstveni problemi za Zvezdinog Amerikanca, za kog se znalo da će dugo biti van terena. Tako nešto veće je od košarke i svi su samo gledali da Tajsonu Karteru bude dobro jer takva bolest ume i da završi karijeru. 

Nedavno je i iskočila fotografija na društvenim mrežama iz vremena kada je bio u bolnici. Na njoj su Kodi Miler-Mekintajer, Džordan Nvora i Čima Moneke, dok je u bolničkom krevetu Karter. Kao porodica su, vole jedni druge, to je rekao Amerikanac posle pobede nad Cedevita Olimpijom, gde je dominirao. 

Igra odlično sada u Košarkaškoj ligi Srbije i ABA ligi, gde će očigledno biti jedan od lidera na putu ka obe titule, koje napada Crvena zvezda. Posebno sada kada nema Milera-Mekintajera i Miljenovića, sve plejmejkerske dužnosti su u njegovim rukama. I sve radi kako treba, vrhunski.

Bilo mu je potrebno vreme da posle toliko duge pauze pronađe sebe na parketu, posebno ofanzivno. Forsirao ga je Saša Obradović, nekada je to ljutilo navijače, gurao ga je i gurao i čekalo se samo kada će izgurati Karter. Možda je kasno došlo zbog Evrolige jer da je ovako igrao, Crvena zvezda bi možda imala bolji rezultat.

Da su crveno-beli ranije imali ovakvog Tajsona Kartera... Druga bi se pesma pevala. Makar je bitno što ga sada imaju u najboljem svetlu. Makar nešto.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Prema sadrzaju i poklon

Zoran Živković [25.03.2026.]




Video dana

Tvor obilazi komšiluk

Anketa

Da li je za Srbiju dobro da izbori budu održani ove, a ne sledeće godine?

Rezultati