16. 09. 2022. 23:14 1

Mitrovo duplo slavlje: Rođendan i pobeda Fulama

Fudbaleri Fulama imali su lep rođendanski poklon za Aleksandra Mitrovića, kome su podarili pobedu protiv Notingema na dan kada je naš golgeter napunio 28 godina.

Srpski reprezentativac je odigrao ceo meč na gostovanju Notingem Forestu u sedmom kolu Premijer lige, a ekipa iz Londona je pobedila sa 3:2.

Srbin je prekinuo seriju od četiri uzastopne utakmice na kojima je bio strelac, ali je Fulam uprkos tome upisao nova tri boda.

Notingem Forest je imao prednost nakon prvih 45 minuta, pošto je u 11. Avonji pogodio gol Lena.

Ali, u samo šest minuta drugog dela, od 54. do 60, Fulam je postigao tri brza gola preko Tetea, Palinje i Rida.

Konačni rezultat je postavio O'Brajen u 77. minutu.

Najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije ostao je na šest golova u sezoni, pošto je prethodno terorisao odbranu Liverpula u prvom kolu, kada je sa dva gola obezbedio bod Fulamu, a potom, uz utakmicu pauze, pogađao redom protiv Brentforda, Arsenala, Brajtona i Totenhema.

Više golova u elitnom rangu fudbala na Ostrvu u ovom trenutku je postigao samo Erling Haland, napadač Mančester sitija.