11. 04. 2021. 22:49 0

Vlahović dva puta u metu, "viola" izgubila

Fudbaleri Fjorentine su izgubili u 30. kolu Serije A od Atalante sa 2:3, a "violi" na ovom meču nije pomogao ni fantastični Dušan Vlahović, strelac dva gola.

Tim iz Bergama je bolje ušao u duel sa Fjorentinom, pa je već posle prvog poluvremena imao dva gola viška, tako da je moglo da se nasluti da će na kraju da se raduje.

Atalanta je u 13. minutu povela golom Duvana Zapate, da bi isti igrač u 40. minutu duplirao prednost.

Međutim, u drugom poluvremenu je na scenu stupio Vlahović. Tako je u 57. minutu posle asistencije Kaseresa prepolovio zaostatak, a onda je devet minuta kasnije na dodavanje Kuamea vratio egal.

Taj egal je trajao samo četiri minuta, budući da je u 70. dosuđen penal za Atalantu, koji je realizovao Josip Iličić i tako je doneo tri boda nero-azurima.

Atalanta se ovom pobedom vratila na četvrto mesto (ima dva boda više od Napolija), dok je Fjorentina trenutno 15.