Kuhinjica

[ Izvor: stvarukusa.rs ]

28. 12. 2020. 07:26 0

Plazma torta sa lešnicima i slatkom pavlakom

Ne zahteva od vas puno umeća i truda, pa će početnici i oni malo manje spretniji u kuhinji moći veoma lako da je spreme a ukus neće izostajati. Plazma i lešnici u kombinaciji sa slatkom pavlakom.

Sastojci:

500ml slatke pavlake

200gr šlaga

300ml mleka

200gr šećera u prahu

400gr plazma keksa

150gr prženog lešnika

100gr šlaga i prehrambena boja za dekoraciju

Priprema:

Ulupati slatku pavlaku. Ulupati šlag sa mlekom i šećerom u prahu. Sjediniti obe smese. Podeliti na dva dela ali da jedan bude malo veći. Od većeg dela ostaviti nekoliko kašika smese kojih ćemo upotrebiti pri dekoraciji.

U jedan deo ( taj veći ) staviti 300gr plazma keksa i sjediniti. U drugi deo staviti 100gr plazma keksa i mlevene lešnike, pa sjediniti.

Kalup obložiti prijanjajućom providnom folijom, pa ravnomerno istresti prvu smesu i preko drugu. Ako nemate kalup uradite to sa tepsijom ali obrnite redosled. Dole stavite lešnik deo a odgore plazma deo.

Ostavite u zamrzivač dva sata, pa skinite obruč i foliju, u slučaju tepsije okrenite na tacnu i skinite foliju.

Ulupajte šlag sa mlekom ili vodom, pa mu dodajte onih nekoliko kašika smese što ste odvojili i sjedinite. Prehrambenu boju ako je u prahu razmutite sa kašičicom vode, pa joj dodajte dve pune kašike šlaga i sjedinite, a ako je boja tečna onda je dodajte odvojenim kašikama šlaga.

U kesu za špric, na jednu stranu stavite jednu kašiku obojego šlaga, pa ostatak kese dopunite belim šlagom.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Medijski pluralizam u Srbiji

Zoran Živković [16.06.2025.]




Video dana

Rasterivač magle

Anketa

Da li je blokada u više gradova istovremeno dobra ideja studenata?

Rezultati