Svet
25. 04. 2026. 09:11 2
Šider dobio Novosti na sudu u Beču
Sud u Beču proglasio je srpski list Novosti krivim po tužbi evroposlanika Andreasa Šidera, utvrdivši da su o njemu iznosili lažne i tvrdnje bez osnove, rečeno je agenciji Beta iz Šiderovog kabineta.
Šider, koji je šef delegacije Socijaldemokratske partije Austrije u Evropskom parlamentu, u decembru 2023. je bio deo posmatračke misije Evropskog parlamenta na izborima u Srbiji i potom predstavio izveštaj u kojem je ukazano na niz neregularnosti.
U obrazloženju presude navodi se da je on bio meta klevete na portalu Novosti upravo zbog te uloge i da su iznete tvrdnje bile neistinite i neutemeljene.
Novosti su u obavezi da plate sudske troškove u iznosu od 10.000 evra, objave ispravku i uzdrže se od sličnih tvrdnji u budućnosti.
Šider je ocenio da je "ova presuda važan simbol otpora" i izrazio nadu da to "neće biti poslednja presuda koja jasno postavlja granice srpskom režimu".
- Niko ne mora da se povinuje pritisku (predsednika Srbije Aleksandra) Vučića i njegovom uticaju na srpske medije. Vredi suprotstaviti se režimu i moguće je pobediti u toj borbi - izjavio je Šider.
Komentari 2
ostavi komentar