Svet

[ Izvor: Beta ]

13. 09. 2025. 15:13 1

Tramp: Spreman sam da preduzmem sankcije protiv Moskve onda kad...

Predsednik SAD Donald Tramp rekao je da je spreman da uvede nove sankcije Rusiji, ali pod uslovom da države NATO-a prestanu da kupuju rusku naftu.

- Spreman sam da preduzmem znatne sankcije protiv Rusije od trenutka kada NATO zemlje to budu takođe odlučile i kada sve NATO zemlje budu prekinule da kupuju naftu od Rusije - napisao je Tramp na svojoj mreži Trut Soušal.

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski je ranije preneo da je Tramp tokom telefonskog razgovora sa evropskim liderima okupljenim početkom septembra u Parizu, izrazio "veliko nezadovoljstvo" što države Evropske unije (EU) kupuju rusku naftu.

Evropska unija je juče produžila sankcije Rusiji i priprema 19. paket ekonomskih sankcija namenjenih između ostalog da smanje izvore finansiranja Rusije ciljajući posebno na njenu prodaju nafte.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 1

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Promoteri

Zoran Živković [12.09.2025.]




Video dana

Teže nego što sam mislio

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati