Svet

Direktno.rs

09. 04. 2020. 10:12 0

Džonson i dalje na intenzivnoj, stanje mu se popravlja

Britanski premijer Boris Džonson i dalje je na odeljenju intenzivne nege u stabilnom stanju koje se popravlja, izjavio je danas ministar kulture Oliver Dauden.

- U smislu premijerovog stanja, ono je kao što smo rekli juče. Stabilan je, popravlja se, uspravljen je i angažovan sa medicinskim osobljem - rekao je Dauden.

Džonson je primljen u bolnicu u Londonu u nedelju, 5. aprila, zbog konstantne visoke temperature i kašlja, a narednog dana je prebačen na intenzivnu negu. Primio je kiseonik, ali nije priključen na respirator. Ministar finansija Riši Sunak rekao je ranije da premijer sedi uspravno u krevetu i komunicira sa kliničkim timom.

Džonson je sprečen da obavlja premijerske dužnosti u vreme kada zemlja ulazi u najintenzivniju fazu epidemije. Vlada će za nekoliko dana preispitati mere ograničenja javnog života zbog kojih je veći deo ekonomije zaustavljen.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Blokader

Zoran Živković [07.07.2025.]




Video dana

Lift za mačke

Anketa

Ko je kriv za nerede na protestu?

Rezultati