Hronika

[ Izvor: RTS ]

18. 10. 2025. 07:21 0

Osmoro na Intenzivnoj nezi: Kakvo je stanje sa povređenima u jezivom prevrtanju autobusa

Stanje 39 osoba povređenih u jučerašnjem prevrtanju autobusa kod Sremske Mitrovice je nepromenjeno, potvrđeno je za RTS u Opštoj bolnici u ovom gradu. Osam pacijenata nalazi se na Intenzivnoj nezi, dvadesetoro je smešteno na Odeljenju opšte hirurgije, a jedanaestoro na Ortopediji.

U teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila u petak na putu između Sremske Mitrovice i sela Jarak, život su izgubile tri osobe - dve na licu mesta i jedna u bolnici od posledica zadobijenih povreda.

Ukupno 61 putnik je pregledan u mitrovačkoj bolnici, a 39 osoba je zadržano na lečenju. Jedna osoba je prevezena u Urgentni centar u Novom Sadu, a jedna je transportovana u Beograd na dalje lečenje.

Autobus prevoznika "Sirmium bus", koji je prevozio radnike, iz još uvek nepoznatih razloga sleteo je sa puta i prevrnuo se.

Vozač autobusa D. K. (1955), uhapšen je zbog postojanja osnova sumnje da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj su tri osobe stradale. Njemu je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je vozač osumnjičen za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

MUP je takođe istakao da je u prethodne dve godine bilo tri nadzora rada prevoznika i utvrđeno je više od 60 neispravnosti.

Mirko Koković iz Agencije za bezbednost saobraćaja navodi za RTS da saobraćajna nesreća se dogodila na deonici puta koja, kako kaže, ne prašta ljudske greške.

- Radi se o jednoj od najvećih saobraćajnih nezgoda ove godine - ukazuje Koković.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Od vrata do vrata

Zoran Živković [15.10.2025.]




Video dana

Divan dan za vožnju bicikla

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Dragana Stojkovića Piksija na klupi Srbije?

Rezultati