Društvo i ekonomija
26. 11. 2025. 13:08 0
Ministarka otkrila kad se očekuje odgovor iz SAD-a o NIS-u
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da se odgovor iz Vašingtona u vezi sa produženjem licence za rad NIS-a očekuje tokom današnjeg dana ili noći.
Đedović Handanović je, nakon sastanka sa ministrom spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peterom Sijartom, navela da su razgovarali o trenutnoj, odnosno aktuelnoj situaciji u vezi sankcija NIS-u, dok se čeka odgovor iz Vašingtona.
- Sa Sijartom sam razgovarala o trenutnoj, aktuelnoj situaciji u vezi sa Naftnom industrijom Srbije, dok čekamo odgovor iz Vašingtona. Ono što jeste sigurno i što znamo, to je da ruski vlasnici treba da izađu iz vlasništva, da je to pre svega zahtev da bi sankcije bile ukinute - rekla je Đedović Handanović.
Kako je NIS saopštio, rafinerija u Pančevu ima rezerve nafte za rad do 25. novembra.
Ona je juče ušla u tzv. tihi mod rada, odnosno u fazu tople cirkulacije nafte, dok čega odgovor američke strane.
Komentari 0
ostavi komentar