Fudbal
10. 03. 2026. 17:17 0
Statistika ne laže: Zvezdin bek ispred Tea Ernandeza i Seržinja Desta
Od samog dolaska u Crvenu zvezdu, Jung Vu Seol je pokazao da je "pogodak" sportskog sektora. Reprezentativac Južne Koreje igra vrlo dobro u kontinuitetu, što potvrđuje i statistika.
Naime, kako je objavio "CIES", koji se bavi detaljnom statistikom svetskog fudbala, Seol se nalazi među 10 najboljih bekova koji nastupaju izvan "liga petice". Kao parametar je korišćen prošlogodišnji indeks performansi.
Zvezdin bek je na šestom mestu sa indeksom 80.2 od maksimalnih 100. Prvi je Maksi Arauho iz Sportinga (83.2), drugo Mauro Žunior iz PSV-a (83), a treći Samjuel Dal iz Benfike (81.3).
Ono što je posebno interesantno, Seol je iza sebe ostavio proslavljene fudbalske "zvezde" Tea Ernandeza iz Al Hilala (80.1) i Seržinja Desta iz PSV-a (79.6).
Podsetimo, reprezentativac Južne Koreje rođen 1998. godine je na "Marakanu" stigao u julu 2024. godine i to za obeštećenje od oko 1.200.000 evra. Došao je iz Ulsana i to na preporuku saigrača iz reprezentacije In Bom Hvanga.
Nije tajna da je Seol već u nekoliko navrata privukao pažnju određenih evropskih klubova, pa se samo nameće pitanje koliko će se još zadržati u redovima srpskog šampiona.
Komentari 0
ostavi komentar