Fudbal
30. 04. 2026. 23:06 0
LK: Kristal Palas jednom nogom u finalu, Rajov "minimalac" protiv Strazbura (VIDEO)
Jedan engleski tim sigurno ide u finale Lige Evrope, a kako stvari stoje, i u Lige konferencija.
Posle prvih polufinalnih mečeva Lige konferencija možemo da kažemo da Kristal Palas ima solidnu prednost i da je na korak do finala. Rajo je takođe napravio veliki posao, ali ga čeka nešto neizvesniji revanš u odnosu na Engleze.
Premijerligaš je slavio sa 3:1 (1:0) na gostovanju Šahtjoru. Duel je odigran u Krakovu, a gosti su pokazali da su daleko kvalitetniji rival.
Fenomenalno su otvorili utakmicu, budući da su došli do vođstva već u prvom minutu. Žan Filip Mateta je spustio loptu Ismaili Saru, koji je odlično reagovao i pogodio za 1:0.
Šahtjor se nije predavao, pa je na startu drugog dela došao do izjednačenja. Kaua Elijas je uposlio Olega Očeretka, a ovaj je zatresao mrežu gostiju za 1:1.
Gost je ponovo ubacio u viši stepen prenosa, pa je u 58. minutu Daiči Kamadad iskoristio asistenciju Lakroe za novo vođstvo, a konačan rezultat postavio je Jorgen Strand Larsen u 84. minutu - 3:1.
Rajo Valjekano je pred svojom publikom upisao pobedu nad Strazburom - 1:0 (0:0).
Strelac jedinog pogotka bio je Alemao na startu drugog dela, u 54. minutu, na asistenciju prekaljenog Isija Palacona.
Domaćin je bio daleko bolji rival, budući da nije dozvolio francuskom timu niti jednu pravu priliku.
Tako Rajo čeka revanš u Strazburu sa golom prednosti, dok će Kristal Palas pred svojom publikom mirno ugostiti Šahtjor sa čak dva gola prednosti. Revanši su na programu idućeg četvrtka.
Komentari 0
ostavi komentar