Društvo i ekonomija
21. 07. 2025. 10:00 3
KOLIKO KOŠTA DRŽAVA? SNS rasprodaje Srbiju kao na kvantašu
Narod naslućuje da će uskoro sve u Srbiji biti privatno; uostalom i vlast se ponaša kao privatni vlasnik države, čiji radnici nemaju šta da jedu, ne primaju zarade, nemaju overene zdravstvene knjižice, a sve to zbog nezakonitog ponašanja poslodavca koji je, mrtav - hladan, izneo sav svoj "ekstraprofit" iz zemlje, a u pitanju su uglavnom stranci. Stavljanje naših strateških resursa na doboš ravno je brisanju naše budućnosti. Zbog korupcije u državi zemlja nam izgleda kao društvena firma iz doba Jugoslavije, koju budzašto privatizuju, rasparčavaju i prodaju u delovima. Čineći to, država svesno gazi nacionalne interese zarad lične koristi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglašava se često putem video-snimka, gde šalje "jaku poruku" narodu.
- Mnogo para se spolja ulaže u rušenje Srbije i njene slobode, ali, garantujem vam, Srbija će pobediti. Mi ćemo kao političari da damo sve od sebe, da uradimo svoj posao i kao mala zemlja suprotstavićemo se. Zato što obraz nema cenu, jer Srbija nije na prodaju, otadžbinu volimo više od svega. Zato ćemo se suprotstaviti svima vama koji mislite da možete da menjate istoriju i da nas okarakterišete kao genocidan narod - naglašava predsednik Vučić, vazda.Fenomenu totalne obmane postoji nekava teorija ili bar pretpostavka koja bi objasnila tu pojavu. Totalna obmana naroda predstavlja vladajuću "kulturu laži", koju proizvodi represivno izmišljanje stvarnosti i negiranje činjenica. U toj "kulturi" činjenice se hapse i postaju nedostupne za širu javnost. U decembru prošle godine diskusija o poverenju Vladi, predloženom budžetu, spornim zakonima, kao i o nekompetentnosti i korupciji koja je odnela 16 nevinih života, o deficitu budžeta od 3 odsto i daljem zaduživanju Srbije, nije smela da se održi. Rasprava o zakonima koji omogućavaju nastavak pljačke Srbije nije bila opcija za aktuelnu vlast.U ime običnog naroda Vučić je srećan zbog povećanja minimalne zarade, jer to, kako on tvrdi, pokazuje brigu o ljudima i brigu o siromašnima. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se pokazao kao vešt u sklapanju aranžmana sa međunarodnim partnerima Srbije, starajući se da svim zainteresovanim stranama da nešto, ali, što je najvažnije, nikome ne da sve. Lako je poklanjati i trošiti tuđe na naš račun. Tu se neizbežno postavlja pitanje uračunljivost. A od 2014. do 2015. prodato je 45 preduzeća, a od 2015. do 2016. još 20.PKB je prodat kompaniji Al Dahra iz Ujedinjenih Arapskih Emirata 2018. godine, za oko 121 milion evra. Krajem 2017. godini država je prodala svoj udeo (93,73 posto) u vlasništvu kompanije Galenika kompaniji ''Elius'' za tričavih 16 miliona, a zatim sa novim vlasnikom sledeće godine ostvarila gubitak od 10,3 milion evra, iako je vlast prodaju Galenike predstavila kao nešto uspešno. RTB Bor prodat je na kraju 2018. godine kinskoj kompaniji "Ziđin Majning" za 350 mililona dolara. A 2020. prodala je 83,23 odsto običnih akcija Komercijalne banke slovenačkoj Novoj Ljubljanskoj Banci (NLB) za 387 miliona evra. Ko bi se svih setio?Aleksandar Vučić litijumom pokušava da kupi Nemačku kao što je aerodromom, metroom i "rafalima" kupio Francusku. Šta još i kome ide na prodaju? Vučić je otvorio i Srbiju za arapski svet. Ujedinjeni Arapski Emirati su uložili milione dolara u projekat Beograd na vodi, koji prate razne kontroverze - od optužbi za uzurpaciju zemlje do korupcije. Ni SAD nisu ostavljene po strani. Srbija je u maju sklopila dogovor sa Džaredom Kušnerom, zetom predsednika SAD Donalda Trampa, da izgradi poslovno-stambeni kompleks na ruševinama zgrade nekadašnjeg bivšeg Ministarstva odbrane Jugoslavije u centru Beograda.
U nedavnom intervjuu za britanski Fajnenšel tajms, Vučić je insistirao na tome da je reč o čisto "poslovnom poduhvatu". A njih ima još.
Komentari 3
ostavi komentar