Društvo i ekonomija

[ Izvor: Nova ]

01. 06. 2025. 09:50 6

NARKOSJERIĆ "Doživljavamo Kolumbiju 1989. godine" (VIDEO)

Psihološkinja Ana Mirković gostovala je u jutarnjem programu TV Nova i tom prilikom napravila paralelu između Srbije danas i Kolumbije osamdesetih godina.

- Poslednjih dana slušam šta se u Kosjeriću dešava – jutros sam pročitala na Tviteru da je sada 500 evra glas po selima oko Kosjerića. Zamislite to. I setila sam se tog Narkosa. Taj Narkos se dešava u Kolumbiji. To je istinita priča o Pablu Eskobaru i njegovom životu i nedelima. I ima cela jedna epizoda kako on po favelama plaća ljude da bi ušao u taj neki parlament. I bokte, to je Kolumbija 1989. godine 20. veka, a mi smo Srbija 2025. godine 21. veka. I mi to sada doživljavamo, mi tome svedočimo.

Na to njeno izlaganje voditelj je imao logičan zaključak – Narkosjerić.

A građani u komentarima navode sledeće:

- Joś je Kolumbija Pabla Eskobara bila manje kriminogena nego Srbija Vučićeva. Vučićeva Srbija je slična, a možda i prevaziśla Mexico Sinaloa kartela i korumpiranih političara.

- A ima i onaj momenat kad El Čapo Guzman upisuje rezultate glasanja direktno u zapisnik – to je kod nas redovna pojava. 

- Koliko su para oni digli mi ne možemo ni da zamislimo. Razmere pljačke će da vidimo tek posle njihovog odlaska sa vlasti.

- Mislim da su ovi gori. Ovo što rade nema ni u jednoj knjizi, seriji, filmu. Nisam gledala seriju Narcos, ali verujem da tu nema Ćacilenda i da niko nije svoju vlast branio toaletima.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 6

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Pronadji premijera

Zoran Živković [01.08.2025.]




Video dana

Nije veverica naivna

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić ispuniti zahtev studenata i raspisati vanredne izbore?

Rezultati