Društvo i ekonomija
06. 04. 2025. 17:52 0
Sindikalci blokirali naplatnu rampu kod Novog Sada na sat vremena
Radnici JP Putevi Srbije danas su, u organizaciji sindikata Nezavisnost, blokirali naplatnu rampu Novi Sad Jug, u trajanju od sat vremena.
Kako je najavljeno, blokada se sprovodi jer danas ističe mesec dana od kada su bili na razgovorima u ministarstvu, nakon čega zahtevi nisu ispunjeni.
Predsednik Granskog sindikata saobraćaja i telekomunikacija „Nezavisnost“ Aleksandar Titović rekao je tom prilikom da se poslednjih meseci u tom preduzeću vodi borba za lična prava, egzistenciju, ljudskost i dostojanstvo.
- Mogu slobodno da kažem da ste jedno od najgorih preduzeća, kada je u pitanju odnos poslodavaca i zaposlenih, i kada su u pitanju plate, odnos, kolegijalnosti i sve ostalo - naveo je Titović.
Dodao je da poslodavac preti, kažnjava i daje otkaze onima koji su pokušali da dignu glas protiv toga, ali da njihova upornost neće prestati.
- Ovo je samo pokazna vežba da može da se blokira i rampa, iako smo danas doneli odluku da to bude simbolična blokada, u smislu da dve trake rade kako ne bi ometali građane. Ali, ako ne bude sluha za zahteve, sledi totalna bolkada - rekao je on.
Kako je najavljeno pred blokadu, putari imaju više zahteva, među kojima je povećanje plate zaposlenih od osam odsto, koje je odobrila Vlada Srbije za javni sektor od 1. januara ove godine, kao i uvećanje toplog obroka za 100 odsto, nakon što 15 godina nije menjan.
Sindikalci traže i smenu v.d. generalnog direktora i svih izvršnih direkora koji su na funkcijama poslednjih 17 godina, kao i da se obelodani plan za radnike nakon zatvaranja naplatnih rampi.
Komentari 0
ostavi komentar