Društvo i ekonomija

[ Izvor: Beta ]

30. 03. 2025. 14:25 64

Brnabić: Dekanku napala psihički obolela osoba

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić ocenila je, komentarišući napad na dekanku Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović, da je bilo kakav oblik nasilja u Srbiji nedopustiv.

Ona je na društvenoj mreži "Iks" navela da je dekanku nožem napala "psihički obolela, starija osoba", da je srećna što je u pitanju laka telesna povreda, a da Srbija "ne sme da bude zemlja nasilja, već zemlja mira i stabilnosti".

- I danas, i u ovom slučaju, pokazuje se jasna razlika između nas i njih - mi osuđujemo svaki vid nasilja, uvek i bez razlike... Sramne su tvrdnje da je gospođa Jovanović ozbiljnije ranjena. I ta činjenica - da se i psihički obolela osoba starije dobi koristi u svrhu političkog spina, i da se lake telesne povrede predstavljaju kao ozbiljno ranjavanje, dovoljno govori o nemoći onih koji svaki dan pozivaju na nasilje nad neistomišljenicima i koji svaki dan to nasilje vrše - gađajući ljude jajima, kamenicama, flašama, konzervama, blokirajući medije, sprečavajući druge da se kreću, rade, uče. Ponosna sam što i danas, kao predstavnik vlasti, mogu da pokažem razliku između nas i njih - navela je Brnabić.

Dekanka Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu Natalija Jovanović povređena je ove nedelje nožem tokom okupljanja studenata i ostalih građana uoči protesta u centru tog grada.

Nju je za sada nepoznata žena najpre ispred Pravnog fakulteta u Nišu gađala punom limenkom, a onda je izvadila nož i ubola je u dlan, dok je dekanka Jovanović pokušavala da se odbrani od njenog nasrtaja.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 64

ostavi komentar
Vidi još

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Razgradnja

Zoran Živković [28.03.2025.]




Video dana

Leteći ćilim

Anketa

Da li je na velikom protestu u Beogradu upotrebljen zvučni top?

Rezultati