Društvo i ekonomija
07. 02. 2025. 22:04 0
Nastavnika zvali u policiju na informativni razgovor
Nastavnik informatike u Osnovnoj školi "Prva vojvođanska brigada" u Novom Sadu, Valentin Novačić, javio se na informativni razgovor u policiju, navodeći kratko da nije želeo da da izjavu bez advokata.
Iz policije su juče stigla dva poziva u tu školu, jedan Sonji Stepanov, čije dete ide u tu školu i drugi - Novačiću.
Novačić se danas javio u policiju, a roditeljima te škole koji su došli da ga podrže rekao je pre ulaska da zbog njih sve podnosi "sa osmehom".
Nakon što je dao izjavu, rekao je kratko da je u pitanju prijava "nekog građanina" koji je "uznemiren" njegovim pozivima, ali nije želeo da ulazi u detalje.
- Dao sam svoju izjavu da ne želim bez advokata da odgovoram, da su advokati u štrajku, a oni su rekli da će me obavestiti kada da dođem - naveo je Novačić.
Nastavnik Novačić je dodao da je policija bila "više nego fer".
- Iako možda liči na pokušaj zastrašivanja, ostaviću to u domen nagađanja, jer mene ovo zbog vas apsolutno nije dotaklo, ja se ne pomeram apsolutno ni milimetar - rekao je Novačić, te dodao da mu je najvažnije da škola i deca budu sretna.
Prethodno je sinoć, takođe na skupu roditelja ispred škole "Prva vojvođanska brigada", Stepanov rekla da je dobila telefonski poziv od nekoga ko se predstavio kao inspektor, te da joj je rekao da se danas javi u policijsku stanicu na Novom naselju.
Ona je dodala da je uz konsultaciju sa advokatom napisala dopis policiji u kojem traži da je obaveste da li je poziv zaista došao iz policije i koji je razlog njenog pozivanja na informativni razgovor.
U školi "Prva vojvođanska brigada" u ponedeljak su obavljene dve vanredne inspekcije, Sektora Ministarstva unutrašnjih poslova za vanredne situacije i Građevinske inspekcije, nakon čega je nadograđeni deo škole zatvoren i neće biti u upotrebi dok ne bude okončana kompletna pravna i tehnička procedura.
Okupljeni su poziv iz policije shvatili kao zastrašivanje zbog podrške nastavnicima u obustavi rada, ali su najavili nastavak borbe da škola ispuni bezbednosne standarde i uslove za rad.
Komentari 0
ostavi komentar