Tenis

17. 09. 2022. 18:10 0

Pobeda Đerea, Srbija povela protiv Kanade

Laslo Đere savladao je Gabrijela Diala i doneo Srbiji prednost u trećem kolu Dejvis kupa u duelu protiv Kanade.

Đere je posao u prvom meču ovog duela završio za samo 67 minuta, a slavio je pobedu u dva seta - 6:2, 6:2.

Po dva brejka u oba seta napravio je srpski teniser. U prvom setu nije Dialu dozvolio niti jednu brejk priliku. Kanađanin je samo uspeo da spase jednu set loptu.

U drugom setu je Đere u drugom gemu spasao tri brejk lopte i nakon toga je veoma lako dobijao svoje gemove, a iz velike borbe u gemovima rivala dva puta je izašao kao pobednik.

U drugom singlu sastaće se Miomir Kecmanović i Feliks Ože-Alijasim.

Srbiji je nakon jedne pobede i jednog poraza trijumf neophodan kako bi šanse za četvrtfinale ostale žive. Ipak, ako Španija u nedelju pobedi Koreju ni to neće biti dovoljno.