Web portal Direktno.rs koristi kolačiće i Google analitiku u svrhu merenja i prikazivanja oglasa koji su prilagođeni vama. Kliknite na dugme Prihvatam kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno vama. Saznaj više

Tenis

29. 01. 2020. 13:57 0

SENZACIJA Nadal ispao, Novaku ostaje samo Federer

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se u polufinale Australijan opena pošto je u četvrtfinalu savladao prvog reketa sveta Rafaela Nadala sa 3:1 (7:6: 7:6, 4:6, 7:6). Za ulazak u finale izaći će na crtu Aleksandru Zverevom.

Tim je prva dva seta dobio posle velike borbe u taj brejku, da bi Nadal zahvaljujući brejku prednosti uspeo da osvoji treći set i smanji zaostatak. No, Tim je u odlučujućim momentima zaigrao u prepoznatljivom stilu i ostavio prvog tenisera sveta bez polufinala.

Prvi brejk na meču viđen je u osmom gemu prvog seta kada je Španac oduzeo gem na servis rivala, međutim Tim je ekspresno uzvratio brejk. Ostala dva gema osvojili su igrači koji su servirali, a u taj-brejku austrijski teniser bio je dominantan, dobivši ga sa 7:3.

U drugom setu Nadal je takođe prvi stigao do brejka, ali ni to mu nije bila garancija kao ni u prvom da će ga osvojiti. Tim je ponovo uspeo da ga "ribrejkne" u osmom gemu, a i drugi set je potom otišao u taj-brejk.

Tim je ponovo bio junak trilera u setu, samo što je ovog puta taj-brejk dobio sa 7:4.

U trećem setu takođe je u toku velika borba, a Nadal je uspeo da nadmudri Tima osvojivši brejk, ali ovog puta Austrijanac nije uspeo da se izvuče kao u prva dva seta.

Četvrti set bolje je otvorio Nadal i imao čak tri puta brejk priliku, ali se Tim izvukao. Odmah potom, načinio je brejk u trećem gemu, a u trenucima kada je servirao za pobedu, dozvolio je Nadalu da vrati brejk zaostatka, izjednači na 5:5, a potom i da ovaj set uđe u taj brejk.

Kao i u prethodna dva puta, Tim je ponovo nadmudrio Nadala io pokazao da je ipak majstor drame, osvojivši i ovaj set u taj brejku.

U polufinalu Australijan opena sastaće se sa nemačkim teniserom, sedmim igračem sveta Aleksandrom Zverevim.