Ostali sportovi
07. 05. 2026. 22:44 0
Zavet ćutanja: Novi predsednik VSS nema komentar na odluku vaterpolista
Neverovatno šta se dešava poslednjih dana...
Posle odlaska Uroša Stevanovića sa mesta selektora Srbije, usledila je i veoma ozbiljna reakcija reprezentativaca. Čak jedanaest proslavljenih igrača odlučilo je da javno istupi i poruči da više neće igrati za nacionalni tim dok je na čelu Vaterpolo saveza Srbije Slobodan Soro.
Sve je počelo nakon spornih izjava novog predsednika VSS, posle čega je Uroš Stevanović podneo ostavku, a nedugo zatim oglasili su se i igrači koji su godinama nosili reprezentaciju do najvećih uspeha.
Saopštenje su potpisali Nikola Jakšić, Petar Jakšić, Radoslav Filipović, Dušan Mandić, Sava Ranđelović, Strahinja Rašović, Viktor Rašović, Đorđe Lazić, Radomir Drašović i Nemanja Vico, a svoju poruku objavili su putem društvenih mreža.
Povodom cele situacije oglasio se i sam Slobodan Soro.
- Za sada neću komentarisati - kratko je rekao Soro za "Telegraf".
Podsetimo se spornih reči koje je Slobodan Soro istakao po dolasku na funkciju.
- Rezultati se prave deset, petnaest godina i tek tada se uživaju plodovi rada. Neće nam biti lako jer poslednjih godina, nemamo sjajne rezultate. Od zlata u Tokiju, imamo prva mesta u Parizu i evropskom u Beogradu. Na ostalim takmičenjima smo ispadali ranije, nisu to bili rezultati dostojni renomea našeg vaterpola. Struka mora da se vrati u savez, nama stručni savet ne funkcioniše. Udruženje trenera treba da se uključi što više, dakle sa takvim čvrstim sistemom možemo do rezultata i to je kruna rada.
- Selektor neće moći da bude trener u domaćem klubu. Dugo imamo ta preklapanja još od Nenada Manojlovića u Nišu, Dejana Udovičića u Partizanu, Dejana Savića u Zvezdi, Petra Porobića u Jadranu i sada Uroša Stevanovića u Radničkom. To nije fer prema našem sportu. Bilo je slučajeva da su igrači da bi bili reprezentativci bili ucenjeni da igraju u odredjenom klubu. Ponavljam, prema sportu to nije fer - rekao je Slobodan Soro.
Komentari 0
ostavi komentar