Ostali sportovi

[ Izvor: Mediji ]

30. 07. 2024. 18:38 0

Atletičari krenuli za Pariz: Želimo finale!

Sa beogradskog aerodroma poletela je prva grupa atletskog tima Srbije na Olimpijske igre u Parizu. Pre ulaska u avion održana je konferencija za medije.

Ponovo ćemo na najvećem takmičenju za atletičare videti Dragutina Topića, ovom prilikom u ulozi trenera svoje ćerke, devetnaestogodišnje Angeline. Poznati bivši olimpijac nije krio da je osećaj pred polazak veličanstven.

- Olimpijske igre su san svakog sportiste. Sedmi put idem, prvi put kao trener. Izuzetno sam ponosan na Angelinine rezultate, i sa nestrpljenjem očekujem borbu u Parizu - izjavio je Dragutin Topić.

Za učesnike OI u "kraljici sportova", olimpijska medalja predstavlja vrhunac karijere. Konstantovala je Angelina da je osećaj drugačiji u odnosu na ostala takmičenja.

- Mlada sam, ali imam dosta iskustva sa evropskih i svetskih turnira. Poznajem protivnice, tako da nije ništa novo, i želim da se ponašam na igrama kao i na svakom drugom takmičenju. Spremna sam, imam još puno da pokažem i hoću da ispunim cilj i san, a to je da postanem finalistkinja Olimpijskih igara - rekla je Angelina Topić.

Predstavnica Srbije u skoku uvis ne obazire se na očekivanja pred početak. Veliku motivaciju predstavlja joj i nadmetanje sa svetskom rekorderkom, ukrajinkom Jaroslavom Mahučik.

- Ne volim da postavljam očekivanja pred velika takmičenja. U suprotnom bih ostavila prostor za razočarenje, što ne želim na prvim Olimpijskim igrama. Šta god da uradim, biću ponosna. Prvi izazov je prolazak kvalifikacija, a prilično je jaka norma. Iznosi 197cm, što je centimetar manje od ličnog rekorda. Ipak, više puta sam potvrdila da, kad hoću, mogu preskočiti taj prag, i spremna sam za nove visine.

U letu za francusku prestonicu našao se i bacač kugle Armin Sinančević. Na prošlim igrama u Tokiju plasirao se u finale, i atletičar iz Prijepolja želi da se rezultat ponovi.

- Iskustvo iz Tokija znači mnogo. Okolnosti su bile drugačije, bacao sam rano ujutru i završio sam na sedmom mestu. Tokom priprema za Pariz imao sam povredu ramena i nisam mogao trenirati tokom zime. Poslednja dva i po meseca treninzi su na nivou i nadam se prolasku u završni krug takmičenja - kazao je 27-godišnji predstavnik srpskog tima u atletici.

Na brojnim turnirima učestvovao je Armin, što je i prednost pred izlazak na borilište gde je pritisak ogroman.

- Iza sebe imam dosta velikih takmičenja, i jedan sam od iskusnijih takmičara. U finalu se nikad ne zna šta će se desiti, i daću sve od sebe da se tu nađem. Svi smo spremni, poznajem bacače kugle duži niz godina, većinu njih pobeđivao sam svojevremeno - izjavio je Armin Sinančević.

U petak 2. avgusta na stadionu "Francuska" u Sen Deniju održaće se kvalifikacije za Angelinu Topić i Armina Sinančevića u skoku uvis, odnosno bacanju kugle. Finala su na rasporedu dan kasnije.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Brojanje

Zoran Živković [05.03.2025.]




Video dana

Nešto sam loše sanjala

Anketa

Podržavate li akciju bojkota trgovinskih lanaca?

Rezultati