Košarka
23. 06. 2025. 21:16 0
Lucidni potez Monekea kojim je srušio Zvezdu (VIDEO)
Gori internet, iz mnogih kredibilnih izvora već je objavljeno kao gotova stvar da će Čima Moneke pojačati Crvenu zvezdu. Nesumnjivo bi to bilo kapitalno pojačanje, a izuzetno je zanimljiv istorijat duela crveno-belih i Monekea dok je nosio dres Baskonije.
Sjajni Nigerijac završio je dvogodišnji ciklus u Baskoniji u kojoj se profilisao kao možda i najbolji igrač. Dok je branio dres ponosa Vitorije protiv Crvene zvezde odigrao je četiri utakmice.
Rezultat je po dve pobede i dva poraza. U nedavno završenoj sezoni Crvena zvezda je oba puta slavila, a Moneke je bio najbolji pojedinac Baskonije. Sezonu ranije ACB ligaš slavio je dva puta, a posebno upečatljiva bila je pobeda u Vitoriji.
Tog 8. decembra 2023. odigran je veoma neizvestan meč. Imao je Rokas Giedraitis šut za pobedu, ali nije pogodio trojku. Loptu je uhvatio Moneke i poslat je na liniju slobodnih bacanja 1.2 sekunde do kraja. Moneke je promašio prvo, pa je odlučio da namerno promaši i drugo, uhvatio loptu i pobegao od igrača Zvezde kako bi "pojeo" vreme.
Godinu i po dana posle ove "podvale" Moneke će obući crveno-beli dres.
Komentari 0
ostavi komentar