Fudbal
20. 12. 2025. 15:52 0
Terzić: Zvezda je simbol Beograda i Srbije
Zvezdan Terzić, generalni direktor Crvene zvezde, govorio je o veličini kluba na promociji monografije povodom osam decenija postojanja sportskog giganta sa Marakane.
- Od davne 1945. godine, kada je grupa entuzijasta i sportskih radnika stvorila klub koji će ubrzo postati simbol Beograda i Srbije, pa sve do današnjeg dana, Crvena zvezda je zlatnim slovima ispisivala stranice istorije. Klub je od samog početka nosio u sebi snagu zajedništva koja se manifestovala kroz ljubav i strast prema fudbalskoj lopti, dok su se na terenu stvarale legende koje su za klub vezivale milione navijača - započeo je Terzić.
- Prošlost Crvene zvezde bogata je slavom i vanserijskim uspesima. Od prvog pehara u domaćem prvenstvu, preko dominacije na jugoslovenskoj i srpskoj fudbalskoj sceni, pa sve do nezaboravne 1991. godine kada je klub postao šampion Evrope i pobednik Interkontinentalnog kupa - nastavio je.
- Zvezda je svojim rezultatima zauvek upisala svoje ime među najveće klubove sveta. Crvena zvezda je više od kluba, kao što je i ovaj jubilej više od običnog slavlja. Ovo je podsećanje na dugačak i turbulentan put, od osnivanja kluba, Zvezdinih pobeda ali i poraza, velikih slavlja ali i tuge, osvajanja svetskog trona i želje za konstantnim takmičenjima sa najboljim klubovima Evrope i sveta - tvrdi.
- Istovremeno ovaj jubilej je i vera i obećanje da će Crvena zvezda u decenijama koje dolaze ostati simbol Srbije, Beograda, ponosa, tradicije i nepobedivog duha.
Monografija koju večeras predstavljamo nije samo hronika rezultata i imena. Ona je svedočanstvo jednog vremena i zbir uspomena koje žive u svakom zvezdaškom srcu - dodaje Terzić.
- Na njenim stranicama nalaze se trenuci slave ali i trenuci iskušenja, jer je veličina kluba upravo u sposobnosti da opstane tako što će rasti ostajući veran sebi.
Na kraju želim da istaknem da je ovih 80 godina tek jedno poglavlje u priči koja se nastavlja. Dok god ima onih koji veruju, navijaju, raduju se i tuguju, koji žive i sanjaju sa klubom, Crvena zvezda će trajati i sijati ponosno na fudbalskoj mapi sveta.
Do sledećeg velikog jubileja neka nam naša Crvena zvezda podari što više velikih sportskih priča i rezultata koje će biti ispisane na stranicama budućih monografija.
Srećna nam godišnjica i da u zdravlju i veselju iščitavamo stranice ove naše značajne istorije pretočene u ovo posebno izdanje - zaključio je Zvezdan Terzić.
Komentari 0
ostavi komentar