Fudbal
18. 11. 2025. 09:38 0
Hrvatski navijači opet napadnuti u Crnoj Gori
Kolona autobusa sa navijačima Hrvatske napadnuta je po povratku iz Podgorice, gde su Vatreni u ponedeljak uveče u poslednjem kolu kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo pobedili domaćina sa 3:2.
Oko 550 hrvatskih navijača je doputovalo u glavni grad Crne Gore i tokom utakmice na stadionu "Pod Goricom" skandirali su "Ubi Srbina" i "ko ne skače pravoslavac", a imali su i transparent uvredljive sadržine.
Iz navijačkih krugova, prenosi "Gol.hr" stižu informacije da su nepoznati napadači kamenjem zasuli kolonu vozila, a kad su navijači izašli iz buseva, napadači su se razbežali kroz šumu.
Zasad nije poznato da li je neko povređen u napadu i da li je zabeležena kakva šteta, dodaje se.
Kolona autobusa, automobila i kombija u ponedeljak je doputovala u Podgoricu pod jakom policijskom pratnjom. Osiguranje je bilo ogromno, domaćini nisu hteli ništa da prepuste slučaju, pa su blokirali i nekoliko gradskih ulica.
"Gol.hr" prenosi i da je pre utakmice policija sprečila ulazak Delija i Grobara u Podgoricu. Hteli su, navodno, da pripreme sačekušu za hrvatske navijače.
Pristalice hrvatskog tima su u Crnog Gori napadnute i dan pre duela u Podgorici.
Komentari 0
ostavi komentar