Fudbal

Direktno.rs [ Izvor: Telegraf.rs ]

12. 10. 2025. 11:52 0

Rade Bogdanović oštro o Piksiju: Sramota! Guraš igrače drekavca iz Marbelje

Fudbalska reprezentacija Srbije je poražena od Albanije sa 1:0 u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, čime su Orlovi došli u izuzetno tešku poziciju. Sada je potrebno pravo čudo našoj selekciji, kako bismo se pronašli bar u baražu.

Selektor Dragan Stojković Piksi je podneo ostavku, a rekao je da neće ići ni u Andoru, što je zasmetalo poznatom analitičaru, a nekadašnjem fudbaleru - Radetu Bogdanoviću.

On je rekao da Piksija treba da bude sramota.

- Sramota! To je sramota, to nije odluka. To je sramota. Ostaviti matematički još neke šanse postoje, ako si već bio sa tom grupom igrača toliko vremena, izgubio si od Albanije. Odigraš protiv Andore, završiš dve utakmice i odeš kao gospodin. To je sramota, izdaja, vrsta njegove prepotencije. Moram da kažem da svih ovih godina sam dosta pratio i analizirao, ne može selektor reći da je odveo državu na Evropsko i Svetsko prvenstvo. Koga si ti odveo? Ili odvešću vas. Stani, ti si selektor. Moraš da imaš minimum respekt poštovanja, vratili su te iz anonimnosti. Ako ćemo pošteno i da vagamo, ne poznajem čoveka iz sporta da mu je Srbija više dala nego njemu. Komunizam mu je dao da bude Zvezdina zvezda nakon četiri godine igranja, iako je ta Zvezda osvojila trofej tek kad je otišao. Onda DS i od 2000. godine što su došli i razvalili nas, stavili su ga za predsednika Fudbalskog saveza, pa i predsednik Zvezde. Da ne ulazimo u priče kako su dovodili Barkosa u Zvezdu, sve one sa epilepsijom i sa govornim manamaa, autizmom fudbalere oni drekavci iz Marbelje - naveo je Bogdanović.

- Ova vlast mu je dala da bude selektor. Koliko mu je dala zemlja nek razmisli, morao je da ide u Andoru, ne smeš ostaviti decu jer to su naša deca, to su fudbaleri, da budemo iskreni i pošteni oni u inostranstvu zarađuju. Oni samo što traže da ih pošteno vodiš, a ne da guriš igrače od ovih drekavaca iz Marbelje. Hoćete da ih prodate u Saudijsku Arabiju. Pre dva kola mu je igrao čovek koji je realno bolestan. Ne može više da igra fudbal. Ti ga guraš da igra od 1. minuta. Ti ga guraš. To je sve u Fudbalskom savezu Srbije, to je problem krovna organizacija. Rekao sam javno, sem Branka Radujka, on je svež, ne možete na ražanj jer je tek došao. Kad sam ga sreo, rekao sam da je pravednik i reformator ili ćete biti jedan od kleptomana koje zaboravim kad je fudbal u pitanju. Krovna organizacija ima problem, mislim da je u FSS ušla ulica. Ona kad uđe, ona razara, traži profite. Legitimno je da država stane na put - zaključio je.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Snovi

Zoran Živković [10.10.2025.]




Video dana

Ovakvog pomoćnika bi svako poželeo

Anketa

Ko bi trebalo da nasledi Svetislava Pešića na klupi Srbije?

Rezultati