Fudbal

[ Izvor: Mediji ]

20. 07. 2025. 08:27 0

Dva gola Mesija u MLS za istoriju: Oborio je Ronaldov rekord (VIDEO)

Lionel Mesi oborio je još jedan rekord u karijeri i ponovo prestigao Kristijana Ronalda. Argentinac je sada najbolji strelac u istoriji fudbala po broju golova bez penala, nakon što je postigao dva gola za Inter Majami u pobedi nad Njujork Red Bulsima - 5:1.

Mesi je stigao do 764. gola bez penala, čime je nadmašio Ronaldov prethodni rekord od 763 takvih pogodaka. Ono što dodatno fascinira jeste da je ovaj rezultat postigao u čak 167 utakmica manje od portugalske zvezde.

Mesijev Inter je u prethodnom kolu doživeo težak poraz od 0:3 protiv Sinsinatija u sredu, delovalo je da bi sezona mogla da uđe u krizu. Međutim, argentinska superzvezda je u Harisonu ponovo zasijala u punom sjaju.

Red Bulsi su najavili iznenađenje ranim vođstvom - Aleksander Hak je u 14. minutu iskoristio gužvu u šesnaestercu i doveo domaće u prednost. Međutim, Mesi je brzo preuzeo stvari u svoje ruke. U 24. minutu je sjajnim pasom asistirao nekadašnjem saigraču iz Barselone, Đordiju Albi, za izjednačenje.

Samo tri minuta kasnije, ista kombinacija donela je i drugi gol - Mesi je precizno pronašao Albu, koji je ubacio loptu, a Telasko Segovia pogodio za 2:1. Segovia je zatim u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena postigao i svoj drugi pogodak, čime je Majami otišao na odmor sa ubedljivih 3:1.

U nastavku utakmice, Mesi je potpuno preuzeo kontrolu.

Serhio Buskets, još jedan bivši saigrač iz Barselone, uputio je maestralan pas u 60. minutu, a Mesi je izašao sam ispred golmana Karlosa Koronela, fintirao ga i rutinski pogodio za 4:1.

Za svoj drugi gol, Mesi je iskoristio centaršut Luisa Suareza sa leve strane, smirio loptu na ivici peterca i silovito je zakucao iza nemoćnog Koronela.

Ovo je bio njegov šesti meč sa dva gola u poslednjih sedam nastupa u MLS ligi, što potvrđuje da i sa 38 godina ostaje nezaustavljiv. Inter Majami nastavlja borbu za vrh tabele, a Mesi - borbu za večnost.

Dragi čitaoci, da biste nas lakše pratili i bili u toku preuzmite našu aplikaciju za Android ili Iphone.

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Da biste komentarisali vesti pod Vašim imenom

Ulogujte se
Pravila komentarisanja
Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici i kvalitetniji komentari.
Direktno.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo. Komentari koji sadrže govor mržnje i psovke, takodje neće biti objavljeni.
Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije, već samo autora komentara.


Percepcija

Zoran Živković [16.07.2025.]




Video dana

Svež đevrek

Anketa

Da li će Aleksandar Vučić ispuniti zahtev studenata i raspisati vanredne izbore?

Rezultati