17. 03. 2024. 16:14 0

Magija Palmera odvela Čelsi u polufinale FA kupa

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale FA kupa, pošto su u četvrtfinalu na svom terenu savladali Lester sa 4:2 (2:0).

Čelsi je tokom čitavog prvog poluvremena bio opasniji i u talasima stvarao izgledne šanse - čak toliko da "plavci" nisu ni uspeli da promaše sve što su stvorili, a svojski su se potrudili.

Kukurelja je doveo londonski klub u vođstvo u 13. minutu.

Tri minuta kasnije je Mudrik krenuo u dribling, ali seriju dobrih poteza je upropastio lošim dodavanjem za Džeksona. Penal je dosuđen za Čelsi u 25. minutu, a Rahim Sterling nije uspeo da postigne pogodak sa bele tačke.

Još jednom se Sterling obrukao u 44. minutu, upropastivši izglednu priliku za "plavce".

Domaćin je, međutim, duplirao prednost u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena zahvaljujući pogotku Kola Palmera.

Lester je nešto bolje zaigrao po povratku sa pauze, ali je iznenađujuće prepolovio zaostatak. Aksel Disasi je postigao tragikomičan autogol u 51. minutu. Francuski defanzivac je nakon duela sa napadačem gostiju Patsonom Dakom neprecizno loptu poslao sa pola terena ka golmanu domaćih Robertu Sančezu, koji nije uspeo da spreči da lopta završi u mreži.

Izjednačenje doneo je Mavididi maestralnim pogotkom 11 minuta kasnije.

Sve je to palo u vodu kada je u 72. minutu Kalum Dojl dobio direktan crveni karton zbog faula nad Džeksonom.

"Lisice" su do kraja bile u podređenoj poziciji, a Čelsi je dugotrajnu opsadu šesnaesterca rivala u golove pretvorio tek u nadoknadi.

Izabranici Maurisija Poketina su do trijumfa došli zahvaljujući tome što su postigli dva gola u finišu. Prvo je mrežu zatresao vezista Karni Čukvuemeka u 90+2, posle izuzetne asistencije Palmera.

Konačan rezultat postavio je krilni igrač Noni Madueke u osmom minutu nadoknade.