11. 02. 2024. 23:16 0

Napoli tone, Ernandez za pobedu Milana u derbiju

U derbiju 24. kola italijanske serije A Milan je na "San Siru" pobedio Napoli sa 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je Teo Ernandez, i to u 25. minutu meča. Leao je poveo akciju, a francuski reprezentativac dočekao loptu i šutem u donji levi ugao savladao golmana Napolija.

Posle ovog gola nije bilo uzbuđenja u prvom poluvremenu. Po povratku na teren Politano je bio u odličnoj prilici, ali je lopta završila pokraj gola ipak.

Bilo je prilika na obe strane da se promeni rezultat, međutim mreže su ostale mirne do kraja.

U nadoknadi vremena desila se sporna situacija kada je jedan od igrača Milana igrao rukom u kaznenom prostoru, ali je na kraju posle konsultovanja VAR-a odlučeno da nema penala.

Milan je treći sa 52 boda, dok je Napoli tek deveti sa 35.