03. 02. 2024. 15:45 0

Totenhem u 94. minutu ostao bez pobede

Fudbaleri Evertona i Totenhema remizirali su na "Gudisonu" sa 2:2 u 23. kolu Premijer lige.

U centru pažnje bio je dvostruki strelac i bivši igrač Evertona - Rišarlison, koji je ove subote postao prvi Brazilac sa "deset plus" golova u "ligama petice" u tekućoj sezoni. Ali, njegove pogotke poništili su Evertonovi prekidi u 30. i četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Već u četvrtom minutu gosti su poveli kada je Udogi odlično centrirao, a Rišarlison postavio nogu i poslao loptu pod prečku za 0:1.

I pored primljenog gola, Everton je delovao veoma dobro, a domaći su bili posebno opasni iz prekida, posle kog su i došli do izjednačenja. Na isteku pola časa igre, posle kornera, Tarkovski je glavom vratio loptu pred gol liniju, a tamo je na pravom mestu bio Herison za 1:1.

Mogao je Everton lako i do preokreta nakon novog prekida, ali je Totenhem imao sreće zbog odlične intervencije Vikarija.

Totenhem je do drugog gola došao u 41. minutu, posle nove akcije po levoj strani, Medison je odložio loptu do Rišarlisona koji je sa 20 metara pogodio sam gornji desni ugao za 1:2.

Everton je u nastavku pokušavao da se vrati u meč, međutim Totenhem se mnogo bolje postavio nego u prvom poluvremenu.

Gostujući tim je imao nekoliko opasnih šansi, najbolju je propustio Medison.

Everton je do kraja pokušavao da dođe do boda, a onda je u poslednjim trenucima posle novog prekida, uspeo da dođe do gola. Posle prekida sa levog boka, Romero je loše intervenisao glavom, lopta je nastavila da se kreće ka golu, a tamo je dočekao Brantvajt i pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Totenhem je posle ovog remija četvrti sa 44 boda, Everton ima 19 i nastavlja žestoku borbu za opstanak.