18. 11. 2023. 22:50 0

Epska bruka Gibraltara: Francuzi dali 14 golova!

Fudbaleri Francuske naneli su nezapamćeni poraz Gibraltaru u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, budući da su u Nici slavili sa neverovatnih 14:0!

Očekivala se pobeda Francuza, ali ovako ubedljiva i ne baš. Sve u svemu, izabranici Didijea Dešana nisu imali milosti, već su bili rešeni da do vrha napune mrežu nedoraslog rivala.

Sedam golova je Francuska dala posle prvog poluvremena, a onda je u istom ritmu nastavila da igra i u drugom delu meča.

Golove za "trikolore" su na ovom meču postigli Tiram, Zair Emeri, Mbape (3 gola), Klaus, Koman (2), Fofana, Rabio i Dembele, dok je prvi gol bio autogol Santosa.

Na ovom meču desio se i jedan istorijski momentat, naime fudbaler PSŽ Vaid Zair Emeri je debitovao za nacionalni tim sa 17 godina i uspeo da posle svega 16 minuta igre u postigne gol. Međutim, na njegovu nesreću zbog povrede posle samo tri minuta igre je morao da napusti teren.

Francuska do kraja kvalifikacija ima utakmicu protiv Grčke, dok Gibraltar će gostovati Holandiji.