06. 12. 2021. 23:28 0

Arsenal pao u 92. minutu: Everton slavi Greja (VIDEO)

Fudbaleri Evertona pobedili su ekipu Arsenala sa 2:1 (0:1) u 15. kolu Premijer lige.

Večeras smo gledali ludu utakmicu na "Gudisonu" u kojoj je glavnu ulogu imao - VAR, a glavni baksuz je bio Ričarlison.

Brazilcu je VAR poništio dva pogotka, doduše i opravdano, prvi u 45. minutu kada je nakon prekida pogodio glavom, ali je bio u malom ofsajdu.

Samo dva minuta kasnije, Arsenal je iz prve prave akcije uspeo da povede, Tirni je centrirao sa levog boka, a Edegor bio na pravom mestu za 0:1.

Everton je nastavio da napada u drugom poluvremenu, Ričarlison je postigao u 58. minutu novi gol, ali je opet bio za dlaku u ofsajdu, pa je Arsenal i dalje vodio.

Rafael Benitez je u finišu krenuo na sve ili ništa i to mu se isplatilo. U 80. minutu Grej je pogodio prečku, Ričarlison je naleteo na odbijenu i glavom savladao Ramsdejla, ovaj put sve je bilo regularno.

U finišu, Arsenal je imao šansu utakmice, Nketija je iz neposredne blizine glavom gađao, ali je stativa sačuvala Everton, bio je to neverovatan promašaj.

I onda je usledila kazna i to u nadoknadi vremena, Grej je povukao loptu, ušao u sredinu i sa nekih 22, 23 metra zategao od stative za eksploziju na "Gudisonu".

Arsenal je posle ovog poraza pao na sedmo mesto sa 23 boda, dok je Everton 15. sa pet manje.