11. 06. 2021. 14:18 4

NIJE DOBRO: Srbija izgubila od Japana (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je (0:1) u Kobeu, u prijateljskom meču, od Japana, koji je do trijumfa došao preko Ita u 48. minutu.

Nismo videli previše zanimljiv meč. Uglavnom se vodila bitka na sredini terena. Japanci su pokazali veliku želju da ostvare pozitivan rezultat na ovom susretu, imali i solidan pokušaj preko Itoa, ali ništa više od toga.

Odbrana Srbije dobro je delovala i odolevala napadima domaćina koji su uglavnom tekli po sredini. Naš tim je pokušao u završnici preko Dejana Joveljića, ali je lopta završila daleko preko Gondinog gola. Najbolju priliku na utakmici imao je Milan Makarić u 43. minutu posle dodavanja Spajića. Piksi je bio vidno nezadovoljan slabom završnicom srpskog napadača.

Utakmicu na praznom stadionu u Kobeu, uz delegacije dve selekcije, posmatra i fudbaler Visel Kobea Andres Inijesta.

Na startu drugog dela, Ito je pogodio za vođstvo Japana posle uigrane akcije iz kornera. Sam je ostao na drugoj stativi posle glavom prebačene lopte Tanigućija

Japanu je sredinom drugog poluvremena i poništen gol zbogf ofsajda. Do kraja utakmice Japan je bio bolja ekipa, ali nje rezultat ostao 1:0.

Japan - Srbija 1:0

Stadion u Kobeu. Sudija: Ahmed Eisa Mohamed (UAE). Strelac: Ito u 48. minutu. Žuti karton: Joveljić, Pavlović (Srbija).

JAPAN: Gonda - Tanigući, Muroja (65. Jamane), Ueda, Nagatomo (83. Ogava) - Morita, Hašimoto (46. Kavabe) - Furuhaši (46. Onaivu), Minamino (83. Haraguči), Ito (76, Asano) - Kamada.

SRBIJA: Rajković - Spajić, S. Mitrović (72. Čestić), Pavlović - Gudelj, Ne. Maksimović (78. Ilić), Grujić (46. Vulić), Terzić - Makarić (46. Petković), Joveljić, N. Jović (58. Gavrić).