Politika
16. 02. 2026. 10:30 0
Jekić (SSP): Ana Brnabić, vlast koja krši Ustav mora da ode
"Ana Brnabić na svečanoj akademiji u Kragujevcu povodom donošenja prvog Ustava Kneževine Srbije očigledno nije mogla da govori o poštovanju Ustava, jer je i sama svesna da je on bezbroj puta pogažen od strane ove vlasti", izjavio je Dalibor Jekić, predsednik Izvršnog odbora Stranke slobode i pravde i predsednik Gradskog odbora Kragujevac.
Jekić ocenjuje da standard demokratije i ustavnosti podrazumeva podelu vlasti na zakonodavnu, izvršnu i sudsku, što danas nije realno stanje u Srbiji.
- Srbija je danas zemlja suspendovanih institucija, u kojoj su sve tri grane vlasti pod kontrolom jednog čoveka koji na dnevnom nivou krši Ustav. Ana Brnabić iz Kragujevca poručuje da neki nastoje da sruše vlast i državu, ali nikako da shvati da vlast nije država i da je upravo taj umišljaj ozbiljan problem - naveo je Jekić.
Prema njegovim rečima, "ako je Srbija za Anu Brnabić zaista "jedan cilj", onda taj cilj mora da podrazumeva institucije koje rade u interesu građana, a ne partije, javne finansije bez preplaćenih projekata i poštovanje Ustava i zakona za sve, bez izuzetaka".
- Pošto vaša vlast ne poštuje ništa od navedenog niti pokazuje nameru da to promeni, jasno je da ste preterali i da bi vam i sam Knez Miloš, koga ste citirali, poručio da je vreme da odete sa vlasti - zaključio je Jekić.
Komentari 0
ostavi komentar