Politika
12. 12. 2025. 14:56 0
Stanković: Vučić izjavom da Niš zaostaje 30 godina priznao sopstveni neuspeh
- Izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da Niš zaostaje 30 godina za Beogradom i Novim Sadom predstavlja politički skandal bez presedana i nije ni čudo što ne sme da prošeta centrom Niša - rekao je potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) i narodni poslanik Đorđe Stanković.
- Ko je odgovoran za to stanje? Ko će za to da odgovara? Odgovor je jasan - najodgovorniji je upravo on. Godinama je sam sebe kandidovao i na opštinskom i na gradskom nivou da bi zatim postavljao svoje poslušnike, nestručne i nezainteresovane ljude, koji nisu znali, ali još gore, nisu ni želeli da se bore za razvoj Niša - kazao je Stanković.
Stanković podseća na lažna obećanja i propuštene šanse, između ostalog i rekonstrukciju stadiona Čair koja je do sada obećavana više od deset puta, ali se svaki put rok pomera, a broj mesta smanjuje, dok se stadion u realnosti raspada.
- Otvarane su fabrike i pogoni koji su predstavljani kao istorijski razvoj, a mnogi od njih su danas zatvoreni. Više od 3.000 radnika u Nišu ostalo je bez posla u poslednjih 18 meseci, dok vlast govori o ekonomskom bumu. Bivša gradonačelnica Niša je u pritvoru zbog korupcije. Ko je postavio na to mesto? Ko je podržavao? Odgovornost je politička i to Vučićeva - dodao je on.
On naglašava da je vlast građanima Niša prvo otela aerodrom pre osam godina, a danas pokušavaju da ugroze pijaću vodu i dozvole rudarenje u zoni vodoizvorišta Studena od koga zavisi više od 250.000 građana Niša i dodaje da se to neće dogoditi, kao i da će aerodrom kad - tad biti vraćen u vlasništvo grada i građana Niša.
- Reći da Niš zaostaje 30 godina i ne preuzeti ni trunku odgovornosti, pokazuje potpuni nedostatak srama i političke odgovornosti. Dobra je vest da Niš može da sustigne i Novi Sad i Beograd za samo jedan mandat, odnosno za četiri godine nove lokalne vlasti, sastavljene od stručnih ljudi koji vole svoj grad, a ne od poslušnika koji čekaju naređenja iz Beograda - zaključio je Stanković.
Komentari 0
ostavi komentar