Politika
13. 08. 2025. 10:17 2
"Umesto da raspiše izbore, Vučić postavlja betonske barikade u centru Beograda"
Narodna poslanica i advokatica Jelena Pavlović izjavila je da postavljanje betonskih pregrada ispred Doma Narodne skupštine ima za cilj da se taj prostor drži pod stalnom opsadom i da se pokaže da država ne pripada svim građanima, već samo lojalistima Srpske napredne stranke (SNS).
Na pitanje Bete zbog čega predsednik Srbije Aleksandar Vučić postavlja betonske barikade u centru Beograda, Pavlović je kazala da bi se u funkcionalnoj pravnoj državi prvo postavilo pitanje koja lica, iz kojih razloga i po čijem nalogu već mesecima fizički blokiraju prilaz Narodnoj skupštini, Predsedništvu i nekada Dvorskom, a kasnije Pionirskom parku koji se danas popularno naziva Ćaćilendom.
- U našoj zajednici, koja nije niti funkcionalna, niti pravna, a više nije ni država, više se ne postavljaju takva pitanja jer je opšte poznato da svi nalozi dolaze samo s jednog mesta - od predsednika Republike Srbije, koji nema hrabrosti da raspiše vanredne parlamentarne izbore i na taj način okonča društveno političku krizu koja traje 10 meseci. Umesto raspisivanja izbora, kao jedinog mirnog načina izlaska iz krize, on nesporno traži izlaz u izazivanju netrpeljivosti, mržnje i podsticanju građana na sukobe, a takvi pokušaji traju mesecima, dok utvrđenje ispred Narodne skupštine, koje se sada dodatno ojačava betonskim pregradama, ima za cilj da drži prostor pod stalnom opsadom i dokazuje da država ne pripada svim građanima, već da pripada samo SNS lojalistima - ocenila je Pavlović, koja je samostalna poslanica u Skupštini Srbije.
Prema njenim rečima, ne postoji niti jedan racionalan razlog za opsadu Narodne skupštine, niti će dužina trajanja opsade imati bilo kakvog uticaja na budući saziv Narodne skupštine.
- Ojačavanje utvrđenja betonskim barikadama krajnje je apsurdno, osim što iritira sve stanovnike i posetioce grada Beograda. Vrlo je verovatno da se Aleksandar Vučić nada da će raspirivanje netrpeljivosti i govora mržnje dati efekte i izazvati nerede, te i težnje nekih da fizički uđu u prostor Narodne skupštine ili Predsedništva, ali iskreno verujem da građani prepoznaju takve namere i da neće podleći provokacijama. Vlast u Srbiji treba da se menja isključivo mirnim putem, na izborima, uz poštovanje volje birača i strogo kažnjavanje počinioca krivičnih dela u vezi izbornih radnji - rekla je Pavlović.
Komentari 2
ostavi komentar