Politika
20. 03. 2025. 21:21 3
Picula: Potrebna nepristrasna istraga o korišćenju zvučnog topa na protestu u Beogradu
Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju, hrvatski evroparlamentarac Tonino Picula izjavio je danas da je potrebna nepristrasna istraga o korišćenju "zvučnog topa" na mirnom studentskom protestu u Beogradu i istakao da EU ne sme da ćuti na takve incidente u državni kandidatkinji.
- Smatram da je potrebno sprovesti nepristrasnu istragu i da EU mora izvršiti puno snažniji i artikulisaniji pritisak na vlast u Srbiji, kao i da se jasno odredi o ovom nedopuštenom delovanju, u skladu sa svim saznanjima - rekao je Picula
On je naglasio da EU "ne može i ne sme da ćuti na takve incidente u državi kandidatkinji za članstvo".
Picula je rekao da definitivno postoje sumnje u nedopušteno delovanje i korišćenje "zvučnog topa" i dodao da posebno zabrinjava što su se javljali mnogi građani s medicinskim problemima, koji bi mogli da budu posledica korišćenja takvog sistema. Picula je pohvalio pribranost i odgovornost studenata u datom trenutku.
Komentari 3
ostavi komentar