Politika
05. 03. 2025. 11:46 6
Ćuta i Ponoš više ne učestvuju u radu Skupštine
"Ne učestvujem u radu Skupštine. To je naša odluka, koji smo više puta ponovili", izjavio je Aleksandar Jovanović Ćuta iz Ekološkog ustanka. I predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš rekao je da njihova poslanička grupa „neće nastaviti rad“ u Skupštini Srbije. "Učešće u tome nema smisla, svedočenje još manje, tako da više ne ulazimo unutra“ naglasio je Ponoš.
Nakon jučerarašnjeg zasedanja Skupštine Srbije tokom kojeg je, imeđu ostalog, došlo do fizičkog obračuna poslanika, kao i bacanja dimnih bombi, Aleksandar Jovanopvić Ćuta je ponovioda ne učestvuje u radu Skupštine, dok je Zdravko Ponoš izjavio da je poslanička grupa kojoj pripada donela istu odluku.
- Ne učestvujem u radu Skupštine, to je naša odluka, koji smo više puta ponovili.Sa onima koji razbijaju glave studentima, koji gaze džipovima, nemamo šta da raspravljamo - rekao je Aleksandar Jovanović Ćuta za N1.
Zdravko Ponoš je kazao da poslanička grupa kojoj pripada neće nastaviti rad u Skupštini.
- Naša poslanička grupa neće nastaviti rad. Ono juče je bio pokušaj rada na tom plenarnom zasedanju, dakle, pokušaj da se spreči zaduživanje zemlje za još dve milijarde evra i pokušaj da se razgovara samo o četvrtom studentskom zahtevu - iako je i tu bilo nekih nejasnoća, pošto su neki plenumi rekli da to jeste ispunjenje tog zahteva, neki da nije. Ali u svakom slučaju, to je relevantna tema. Druga stvar je konstatacija ostavke premijera, koja je itekako zakasnela i eventualno razgovor o tome šta Ana Brnabić više ne treba da radi. Sve ostalo nema smisla. Vlada koja je u ostavci zadužuje zemlju dve milijarde i mi o tome nismo hteli da razgovaramo - rekao je Ponoš.
Dodao je da je juče bio pokušaj da se "to spreči kroz dnevni red".
- Nije išlo. Učešće u tome nema smisla, svedočenje još manje, tako da više ne ulazimo unutra - naglasio je Ponoš.
Komentari 6
ostavi komentar