Politika
20. 02. 2025. 13:02 3
"Nenadležna institucija da shvati - Nišlije neće prestati da protestuju"
Najava nenadležne predmetne institucije (Aleksandra Vučića) uoči velikog protesta u Nišu, teatralno na Pinku tokom obilaska Beogradskog sajma, da će svi niški osnovci dobiti besplatne udžbenike, a sve Nišlije besplatan gradski prevoz, samo je još jedan u nizu bezuspešnih pokušaja da povrati urušeni rejting SNS, navela je Jelena Milošević, predsendica Gradskog odbora Stranke slobode i pravde Niš i narodna poslanica, čiju izjavu prenosimo u celosti.
- Jer, nit je nadležan, nit će Nišlije prestati da protestuju. Za one koji ne znaju, Grad Niš za javni gradski prevoz godišnje izdvaja oko 2.5 milijarde dinara i to je jedna od najvećih afera ove vlasti. 2020. godine potpisan je pljačkaški, koruptivni ugovor vredan preko 11 milijardi dinara. Svakog meseca, iz budžeta grada doplaćuju se desetine miliona dinara do iznosa koji je Grad ugovorom garantovao prevoznicima. Iako smo desetine puta zahtevali, ugovor nikad nije poništen i novac je nemilice odlazio u džepove prevoznika i istaknutih naprednjaka - dodala je.
- Za to vreme, autobusi koji voze Nišlije su redovno goreli tokom vožnje, a sistem za validaciju karata, plaćen preko 20 miliona dinara pre samo dva meseca, nikad nije čestito proradio, pa su građani plaćali kartu 150 dinara! Izgubili smo sudske sporove, prevoznicima je isplaćeno na stotine miliona dinara jer su tenderi bili namešteni. Čak su se u javnosti pojavili i snimci nameštanja tendera u režiji Nenada Stankovića, grobara Niša. Zbog toga niko nikad nije odgovarao, a moralo je. Mi smo taj prevoz platili i preplatili. Vidimo se 1.3. jer Niš je uz studente - zaključila je Jelena Milošević, predsendica Gradskog odbora Stranke slobode i pravde Niš i narodna poslanica.
Komentari 3
ostavi komentar